Visan Vinç ve Hareket Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kazandırılan Alet Bileme Makinelerinin açılışı yapıldı. Açılışa Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Okul Müdürü Yücel Gürsoy, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile Visan Vinç ve Hareket Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. arasında 10.03.2017 tarihinde imzalanan Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü kapsamında sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün sağlanması amacıyla Visan Vinç ve Hareket Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından okulun Makine Teknolojisi Alanı’na 28.000,00 TL değerinde Alet Bileme Makinesi alınarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Açılışa katılan Fabrika Genel Müdürü Bülent Şadoğlu, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine makine temini yoluyla destek olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti. Mesleki ve teknik eğitimin gelişmesi ve dolayısıyla Türkiye’nin gelişmesi için bir sanayi kuruluşu olarak taşın altına ellerini koyduklarını ve üzerlerine düşeni her zaman yerine getirmeye hazır olduklarını dile getirdi. Genel Müdür Şadoğlu, makinelerin okula ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da sanayi sektörleri ile meslek okulları arasında, Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştayı’nın ardından birbiri ardınca iş birliği protokolleri imzalandığını, bu iş birliğinin neticelerini de görmeye başladıklarını belirtti. Sanayi sektörleri ile okulların koordineli ve dayanışma içinde çalışmasıyla, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde ve istihdamın sağlanmasında önemli aşamalar kaydedileceğini ifade eden Durmuş, sonuçta kazananın Bilecik ve ülkemiz olacağını söyledi. Mesleki eğitimdeki öğrenci sayısının tüm öğrencilere oranı bakımından Türkiye sıralamasında en önde olduğunu hatırlatan Durmuş, ilimiz için bunun memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Katkılarından dolayı Fabrika Genel Müdürü Bülent Şadoğlu’na teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Bilecik eğitimine yaptıkları katkılardan dolayı Bülent Şadoğlu’na teşekkür ederek kendisine bir plaket takdim etti. Alet Bileme Makinelerinin okula hayırlı olmasını diledi.

Haber link: https://www.belekomahaber.com/visandan-egitime-destek-devam-ediyor/