Sönmez Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. ile Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 10UY0002-3/03 Makine Bakımcı, 15UY0205-3/00 Köprülü Vinç Operatörü ulusal yeterliliklerinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri olan 10UY0002-3/03 Makine Bakımcı, 15UY0205-3/00 Köprülü Vinç Operatörü Ulusal Yeterliliklerinde yapılacak uygulamaların uzman personeller tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki ilgili mesleklerde çalışanların kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ olan 10UY0002-3/03 Makine Bakımcı, 15UY0205-3/00 Köprülü Vinç Operatörü branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, makine ve Köprülü vinç personellerinin bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ.. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Sönmez Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Sönmez Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen adaylarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan adaylarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir. Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvurularınız hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için ;

Telefon: 0850 850 75 74 – +90 0282 726 75 75

E Posta: bilgi@sonmezbelgelendirme.com

Web: https://www.sonmezbelgelendirme.com