Visan Vinç, Türkiye ve Dünya vinç sektörünün lider üreticilerinden biri olarak, kaliteli servis hizmetiyle ürünlerinin her zaman arkasında olmuştur. Satış sonrası müşteri desteği konusunda gereken önemi veren firmamız bu amaç için gerekli tüm araç, ekipman ve kadromuzla müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Visan Vinç yaygın servis ağı sayesinde vinçlerinize kısa zamanda hızlı çözümler sunarak yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamak temel esasımızdır. Her türlü endüstriyel tavan vinçleri ve Elektrikli zincirli vinçler, manuel zincirli vinçler, ceraskallar ve Exproof ürünler için özel servis, bakım hizmetleri ve yedek parçalar tedariği sunuyoruz. Hedefimiz müşterilerimizin operasyonlarının güvenliği ve sürekliliğini sağlamaktır.

Yüksek seviye ekipman güvenilirliği ve verimliliğiyle birlikte giderlerin makul seviyede tutulması, müşterilerimizin markamız hakkında olumlu deneyimler yaşayabilmeleri ve aynı ürün veya ürün grubunun tekrar tercih edilmesini sağlamak için satış sonrası hizmetlerimize büyük önem veriyoruz.

“Satış Sonrası Bölümümüz TSE – HİZMET YETERLİLİK BELGESİNE (HYB) sahip olup, teknik ekibimiz olarak patlayıcı ortamlarda çalışan ATEX sertifikalı Exproof vinçlerin servis, kontrol ve bakımı için yetkinlik sertifikasına sahiptir.”

VİSAN VİNÇ, güçlü ve tecrübeli kadrosuyla 7/24 teknik destek ve servis hizmeti sunarak müşterilerine çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

VİSAN VİNÇ olarak 20 yılı aşan tecrübemiz, teknik alt yapımız ve güçlü kadromuzla; siz değerli müşterilerimizin tüm beklentilerine cevap verebilecek periyodik bakım ve kontrol hizmeti vermekteyiz.

Vinçlerin kullanım ömrünün uzun olması, verimli ve emniyetli çalışmaları için; günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımlarının yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Günlük ve haftalık bazda yapılacak olan kontrol ve bakımların müşterilerimiz tarafından yapılması mümkündür. Üç aylık periyotlarda yılda 4 defa yapılacak olan bakım ve kontrollerin, konusunda uzman ve yetkinliğe sahip firma ve kişilerce yapılması gereklidir.

Visan Vinç olarak konusunda uzman ve yetkin teknik ekibimizle, başta Visan, SWF Krantechnik markalı vinçler olmak üzere tüm vinç markalarına servis hizmeti sağlamaktayız. Yılda 4 defa yapılması uygun olan periyodik bakımlar esnasında, bakımı yapılan her vince ait teknik özellikler, kullanılan yedek parçalar, yapılan işlemler kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede bakımları yapılan vinçlerin izlenebilirliği sağlanmaktadır.

Vinçlerde Yapılan Genel Bakım ve Kontroller;

 • Köprü ve Araba Grubunun Yürüyüş Başlık ve Yürütme Motorlarının Kontrolü
 • Köprü ve Araba Grubunun Elektrik Besleme ve Panolarının Kontrolü
 • Köprü ve Araba Grubunun Çelik / Beton Yürüme Yolu Kontrolü
 • Ana Kiriş, Platform ve Korkuluk Bağlantılarının Kontrolü
 • Kaldırma Motoru, Fren ve Redüktör Kontrolü
 • Tambur, Halat, Kılavuz ve Genel Ekipman Kontrolü
 • Kanca ve Kanca Bloğu Kontrolü
 • Aşırı Yük, Limit Şalterlerin ve Sınırlandırma Tamponlarının Kontrolü
 • Işıklı, Sesli İkaz ve Uyarı Levhaları Kontrolü
 • Vinç Kumanda Sistemi Kontrolü
 • Halat Yağlama Kontrolü
 • Redüktörlerin Yağ Seviye Kontrolleri
 • Elektrikli Zincirli Vinçlerin ve Genel Ekipmanların Kontrolü,

Visan Vinç, 4 Nisan 2017 tarihli Türkiye Cumhuriyet Resmi Gazetesi’nin 30047’inci sayısında “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereği, Bakanlık tarafından yetkilendirilen eğitim kurumlarından eğitimlerini başarıyla tamamlamış, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş yetkin kişileri bünyesinde bulundurmaktadır. Bu sayede bağımsızlığını ve tarafsızlığını koruyarak tüm vinç markalarına Periyodik Muayene hizmeti sağlamakla beraber; mevzuat gereği yapılması gereken dinamik statik yük testlerini, konusunda uzman personelleri ile müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Yıllık bakım ve kontrol anlaşmaları ile yılda 1 defa yapılması mevzuat gereği olan Periyodik Muayeneleri tek bir çatı altında toplayan Visan Vinç, bu imkanı ile Türkiye’de bir ilke imza atarak müşterilerine tek elden bu hizmetleri sunmaktadır.

Öncelikle imalatını yapmakta olduğumuz Visan vinç markasının ve Türkiye yetkili distribütörlüğünü yapmış olduğumuz SWF KRANTECHNIK markasının vinçleri olmak üzere her türlü endüstriyel tavan vinçleri, Elektrikli zincirli vinçler, manuel zincirli vinçler, ceraskallar ve Exproof ürünler için özel bakım hizmetlerinin yanı sıra yedek parça tedariği ve stok envanter desteği sunarak arızalara ve taleplere çok daha kısa sürede cevap verebilmekteyiz.

ARIZA BİLDİRİM / TALEP FORMU

Mevcut arızalarınız için bu formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir veya servis@visan.com.tr ye e-posta gönderebilirsiniz.

Adres
İkitelli OSB Metal İş San. Sit.1. Blok No:2 PK.34490
İkitelli/Başakşehir/İstanbul /Türkiye

Adres
Alaaddin Bey Mh. 637. Sk. 7/G Kardemsan Plaza PK.16120
Nilüfer/Bursa/Türkiye

Adres
Yenisahra,Barboros Mh. Ortabahar Cd. No:1 PK.34746
Ataşehir/İstanbul/Türkiye

Adres
Bilecik 1. OSB 5. Cd. No:5 PK.11000
Bilecik/Türkiye

Telefon
+90 212 549 84 57 Pbx
+90 212 671 78 00

Faks
+90 212 549 82 53

E-Mail
servis@visan.com.tr