YAY TAHRİKLİ KABLO TOPLAMA TAMBURU

Hartmann & König AG yay tahrikli kablo toplama tamburları makaraya sarılabilen silindirik ya da spiral enerji ve veri hatlarının sarılması için tasarlanmıştır. Aynı şey sıvı ya da gazlı araçlara sahip hortumlar için de geçerlidir. Özel bir yay çeliği şeridinden yapılan spiral yaprak yaylar aracılığıyla yalnızca mekanik tahrik ortaya çıkar. Yaklaşık 120000 yay çevrimi beklenmektedir. 

Yay tahrikli kablo toplama tamburlarının uygulamaları 

Yay tahrikli kablo toplama tamburlarımız için tipik uygulama alanları mobil vinçler, gezer vinçler, forkliftler ya da makine aletleri ve çevre mühendisliği tesisleridir. İnce ila orta kalınlıkta hatlarla 100 metreden fazla mesafelerin tamamında kısa uzunluklar için farklı seriler ve ebatlar uygundur. Yayların performansı 65m/dakikaya kadar olan hızlara izin verir. Elektrikli kontakların tasarımındaki yüksek esneklik özelliği birçok makaraya sarma hattının çalışmasına olanak tanır. 

Çözümler

Kilitleme cihazları, iletim hattı kolları ve duvar ya da tavan montajı gibi temel ürün yelpazemizde çeşitli tambur tipleri ve aksesuarlar taşımaktayız. Mekanik ve elektrikli standartlaştırılmış yapı kiti parçaları ile serinin birçoğunda teslimata en hızlı şekilde hazır olmasını sağlamaktayız. Slipring (Kolektör halkası) ve kablo makarası olmaksızın sarma cihazlarına sahip özel formlar da müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. 

 

YAY TAHRİKLİ KABLO TOPLAMA TAMBURU
YAY TAHRİKLİ KABLO TOPLAMA TAMBURU
YAY TAHRİKLİ KABLO TOPLAMA TAMBURU
Top